Z ostatniej chwili

3 Alternatywy dla chirurgii LASIK: ICL, PRK I RLE

Procedury opieki nad oczami stale się rozwijają. Alternatywy LASIK mogą oferować możliwości leczenia, których nie brałeś pod uwagę. Porozmawiaj ze swoim okulistą o tym, która procedura ma największy sens dla Twojej wyjątkowej sytuacji oczu. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat soczewek wewnątrzgałkowych, keratektomii fotorefrakcyjnej i wymiany soczewek refrakcyjnych.

Alternatywy operacji LASIK

Procedura

Opis

*Koszt

Długość zabiegu

Czas rekonwalescencji

Ograniczenia

LASIK

Operacja, która wykorzystuje laser excimerowy do zmiany kształtu rogówki w celu korekcji wzroku.

+/- $2,000 za jedno oko

10 minut

1-2 dni

Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 18 lat; być w dobrym ogólnym stanie zdrowia; musisz mieć zdrowe oczy wolne od chorób, infekcji i urazów; i nie możesz być w ciąży ani karmić piersią.

Wszczepialne soczewki kolimacyjne (ICL)

Procedura, która wszczepia najnowocześniejszą soczewkę kontaktową do oka.

+/- $3,000 do
400 dolarów za oko

15 minut

1-2 dni dla pełnego powrotu do zdrowia

Procedura jest idealna dla pacjentów w wieku od 21 do 45 lat, którzy mają cienką rogówkę, ciężką krótkowzroczność lub suche oczy.

Keratektomia fotorefrakcyjna

(PRK)

Operacja, która używa lasera do zmiany kształtu rogówki bez użycia płata.

+/- 2,000 na oko

10 minut dla obu oczu

7-10 dni

 

Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE)

Operacja, która zastępuje naturalną soczewkę oka sztuczną soczewką wewnątrzgałkową (IOL)

$4,500- $6,000 za oko

15 minut

Około 2 dni

Kandydaci to zazwyczaj osoby z prezbiopią, nadwzrocznością lub skrajną dalekowzrocznością, które nie kwalifikują się do operacji LASIK, PRK lub IOL. Kandydaci są zwykle w wieku powyżej 45 lat.

LASIK a ICL

W przeciwieństwie do operacji L ASIK, gdzie laser zmienia kształt rogówki, soczewki wewnątrzgałkowe (IOL) są przezroczystymi, wszczepialnymi soczewkami, które mogą być umieszczone za tęczówką lub pomiędzy rogówką a tęczówką, aby pomóc w korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Naturalna soczewka pozostaje w oku. Visian ICL (Implantable Collamer Lens) to opcja soczewki ICL, która jest umieszczana przed naturalną soczewką i za tęczówką. Visian ICL może być odpowiednią procedurą dla osób z cienką rogówką i stałą suchością oczu, które nie kwalifikują się do zabiegu LASIK.

oczy

LASIK a PRK

PRK to skrót od angielskiego terminu photorefractive keratectomy. Chirurgia PRK wykorzystuje laser do zmiany kształtu rogówki w celu zmniejszenia krótkowzroczności (miopii), dalekowzroczności (nadwzroczności) i astygmatyzmu.

PRK jest podobny do LASIK, ale pierwszy krok jest inny. W LASIK na rogówce tworzy się cienki płatek, który jest następnie podnoszony w celu odsłonięcia tkanki rogówki i zastępowany po zmianie kształtu rogówki za pomocą lasera.

W PRK, cienka zewnętrzna warstwa rogówki, zwana nabłonkiem, jest usuwana i odrzucana zanim laser zmieni kształt tkanki rogówki. Nabłonek naprawia się sam w ciągu kilku dni. Ponieważ nie ma klapki na oku, PRK może być bardziej pożądaną procedurą dla kandydatów, którzy mają wysokie ryzyko urazu oka.

Niektóre schorzenia, takie jak ścieranie rogówki, jaskra, zaćma i niekontrolowana cukrzyca, mogą sprawić, że nie będziesz dobrym kandydatem do PRK.

LASIK a RLE

RLE to skrót od refrakcyjnej wymiany soczewki. W tej procedurze, naturalna soczewka oka jest zastępowana przez IOL. Pomaga to pacjentom osiągnąć ostrzejszą ostrość widzenia, co może zmniejszyć potrzebę używania okularów do czytania lub okularów dwuogniskowych.

Operacja RLE jest bardzo podobna do operacji zaćmy, ale różnica polega na tym, że w operacji zaćmy wymieniana jest zmętniała soczewka. W operacji RLE soczewka, która jest wymieniana jest przezroczysta.

RLE może być odpowiedni dla starszych pacjentów, jak również dla osób z ekstremalną dalekowzrocznością i łagodną lub umiarkowaną krótkowzrocznością. RLE jest zwykle zalecany dla osób z prezbiopią lub skrajną dalekowzrocznością, które nie są kandydatami do operacji ICL, PRK lub LASIK. Kandydaci mogą również poszukiwać możliwości widzenia na wiele odległości dzięki soczewkom wieloogniskowym.

Znajdź najlepszą dla siebie procedurę korekcji wzroku

Jeśli chcesz poprawić swój wzrok, masz do wyboru kilka opcji. W zależności od Twoich oczu i wzroku, możesz być kandydatem do jednej z tych procedur:

  • ICL: Jeśli masz cienką rogówkę, ciągłą suchość oczu lub wysoką receptę.
  • PRK: Jeśli masz wysokie ryzyko urazu oka i nieregularną rogówkę
  • RLE: Jeśli masz prezbiopię, skrajną dalekowzroczność lub łagodną do umiarkowanej krótkowzroczność

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl