Z ostatniej chwili

Jak rozpoznać zmęczone oczy?

kiedy oczy się mecząPrawdopodobnie większość osób dużo pracujących przy komputerze często musi zmagać się z problemem wysuszonych lub przemęczonych oczu. Nie można tego bagatelizować, bowiem wzrok jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów. To właśnie dzięki niemu możemy oglądać cały otaczający nas świat i stale zachwycać się jego niesamowitym pięknem. Z tego też powodu każdy, kto tylko wykonuje taką właśnie pracę powinien jak najbliżej poznać najlepsze sposoby na tego typu problemy. Zmiany cywilizacyjne jakie zaszły na przestrzeni ostatnich dekad przyniosły nam z jednej strony wiele wspaniałych udogodnień, ale z drugiej stworzyły także liczne zagrożenia z którymi musimy stale się liczyć. Przede wszystkim znacznie wydłużył się czas jaki spędzamy przy komputerze lub przed telewizorem, przez co nasze oczy są narażone na nieustanne zmęczenie.

Intensywna, codzienna praca bardzo negatywnie wływa na zdrowie naszych oczu. Stale powiększające się grono osób cierpiących na rozmaite wady wzroku nie powinno w takim razie nikogo szczególnie dziwić. Warto poznać najlepsze sposoby na radzenie sobie z problemem zmęczonych oczu. Na przemęczenie naszych oczu bardzo poważnie może wpływać praca w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach oraz przy sztucznym oświetleniu. Nie służy nam również wszechobecne w naszych czasach zanieczyszczenie środowiska które może przyczyniać się do rozwoju alergii, również stanowiących poważne zagrożenie dla naszego wzroku. Bardzo groźne pod tym względem mogą być również liczne choroby cywilizacyjne, takie jak chociażby cukrzyca oraz nadciśnienie.

odpoczynek dla oczuNiestety, bardzo często szkodzimy sobie tutaj sami. Najpierw przez cały dzień spędzamy czas przed komputerem w pracy, a po powrocie do domu od razu siadamy przed telewizorem, aby móc się zrelaksować. Tymczasem wpatrywanie się w monitor wymusza na naszych oczach między innymi stałą zmianę adaptacji siatkówki, bowiem spotyka się ona z różnymi poziomami oświetlenia. Ponadto emitowane przez monitory ciepło wysusza powietrze, co również nie jest dobre dla oczu. W czasie pracy przy monitorze znacznie rzadziej mrugamy, co prowadzi z kolei do złego nawilżenia gałek ocznych. Jeśli pracujemy w biurze, to przede wszystkim powinniśmy ustawić monitor w odpowiedni sposób – tak, aby zredukować odbijające się od niego światło. Warto jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie i ustawić w nim kilka roślinek, bowiem doskonale wpływają one na powietrze. Bardzo ważną rzeczą jest częste robienie sobie przerw w pracy – trzeba dać oczom nieco czasu na odpoczynek.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl