Z ostatniej chwili

Co poradzić na bolące oczy?

bolące oczyZmęczone oczy objawiają się na wiele różnych sposobów – pogorszeniem widzenia, pieczeniem czy nawet bólem. Po kilku godzinach takiego zmęczenia praktycznie całkowicie uniemożliwiają nam one normalną pracę. W przypadku zdrowych oczu szczególnie troskliwa pielęgnacja nie jest nawet konieczna, bowiem za coś takiego odpowiadają naturalne funkcje rzęs oraz powiek; ich naturalne ruchy skutecznie nawilżają gałki oczne. Z drugiej jednak strony zbyt nadmierny wysiłek w warunkach które nie są dla nich szczególnie sprzyjające może prowadzić do tego, że nasze oczy po pewnym czasie zaczną się zwyczajnie buntować i odmówią nam posłuszeństwa.

Bardzo źle na kondycję naszych oczu często wpływa współczesny tryb życia oraz lekceważenie przez nas kwestii związanych z naszym własnym zdrowiem. Zima jest okresem, w którym oczy są szczególnie narażone na wiele różnych zagrożeń. Często przebywamy wówczas w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie wzrok szybko się męczy. Nie pomaga tutaj również długotrwałe wpatrywanie się w ekran monitora oraz wiele innych czynników, takich jak chociażby dym papierosowy. W niektórych przypadkach najlepszym sposobem na szybkie pozbycie się takich dolegliwości jest po prostu odpoczynek lub niewielka zmiana warunków, w których pracujemy. Niestety, nierzadko konieczne jest tutaj wybranie się do odpowiedniego okulisty. W większości przypadków diagnoza jest jedna – proste zapalenie spojówek. Proste zapalenie spojówek różni się nieco od tego wywoływanego przez różnego rodzaju wirusy – w tym przypadku nie pojawia się patologiczna wydzielina z oka. Jeżeli obserwujemy coś takiego to znaczy, że pojawiło się u nas zakażenie bakteryjne lub wirusowe. Istnieje wiele czynników które mogą wpływać na wywoływanie prostego zapalenia spojówek. Może to być temperatura, zbyt ostry wiatr, niekiedy także częsty kontakt ze spalinami.

zespół suchego okaPonadto sporym zagrożeniem jest także praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, bowiem powietrze szybko staje się tam bardzo suche. Nasze oczy nie lubią także światła jarzeniowego, choć właściwie każde sztuczne oświetlenie może niezbyt dobrze na nie wpływać. Czynniki te są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych które cierpią na tak zwany zespół suchego oka. Istnieje wiele sposobów na to, aby skutecznie pomóc sobie z takimi problemami. Bardzo dobrą propozycją jest stosowanie specjalnych preparatów, choć powinniśmy decydować się wyłącznie na te, które zostały przepisane nam przez odpowiedniego lekarza. Z tego też powodu podstawową rzeczą jest wybranie się do okulisty, bowiem jedynie on będzie w stanie znaleźć odpowiednie dla nas rozwiązania.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl