Z ostatniej chwili

Bezpieczeństwo oczu w Halloween

Porady dotyczące bezpieczeństwa oczu na Halloween

Nadszedł październik, a to oznacza, że wiele osób już zaczyna planować zbliżające się imprezy kostiumowe i zbieranie cukierków na sezon Halloween. Dlatego właśnie nadszedł czas, aby przypomnieć społeczeństwu o pewnych bardzo ważnych środkach ostrożności dotyczących bezpieczeństwa oczu, ponieważ niektóre popularne rekwizyty i akcesoria do kostiumów mogą być bardzo niebezpieczne dla Twoich oczu.

Kosmetyczne soczewki kontaktowe

Jednym z największych zagrożeń związanych z kostiumami dla Twoich oczu i wzroku są kosmetyczne lub dekoracyjne soczewki kontaktowe. Soczewki ozdobne mogą być wspaniałym dodatkiem do kostiumu, ale muszą być nabyte bezpiecznie i legalnie, na receptę, przez profesjonalnego, autoryzowanego sprzedawcę.

Najważniejsze jest to, że soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym, który jest produkowany i dystrybuowany zgodnie z bardzo surowymi przepisami. Nawet niekorekcyjne soczewki kontaktowe wymagają badania wzroku w celu zmierzenia oka i dopasowania soczewek zgodnie z receptą. Sklepy z kostiumami, sklepy z artykułami kosmetycznymi i podobne strony internetowe nie są autoryzowanymi sprzedawcami soczewek kontaktowych, a soczewki kontaktowe dostępne bez recepty nie są w żadnym wypadku legalne.

Uważaj na osoby reklamujące soczewki "jeden rozmiar dla wszystkich" lub promujące, że do zakupu nie jest potrzebna recepta. Nigdy nie kupuj soczewek kontaktowych, które nie wymagają recepty. Możesz ryzykować poważne uszkodzenie oka, a nawet ślepotę.

Jeśli soczewki kontaktowe nie są dopasowane do Twoich unikalnych wymiarów oka przez okulistę, mogą powodować suchość i dyskomfort, a także otarcie rogówki lub zadrapanie na przedniej powierzchni oka. Poważne otarcia rogówki mogą pozostawić blizny i spowodować trwałe uszkodzenie wzroku. Ponadto, nieregulowane soczewki kontaktowe mogą nie być produkowane z optymalnych materiałów, które są elastyczne i oddychające oraz mogą być prawidłowo nakładane i zdejmowane. Istnieją historie o soczewkach przyklejonych do oczu ludzi i powodujących poważne uszkodzenia. Nawet jeśli nie odczuwasz bólu, najlepiej jest sprawdzić u wykwalifikowanego licencjonowanego montera soczewek kontaktowych, aby potwierdzić, czy soczewki kontaktowe powodują jakiekolwiek szkody dla oczu.

Wykazano również, że kontakty bez recepty stwarzają większe ryzyko infekcji oczu. Poważne infekcje mogą prowadzić do utraty wzroku, czasami na stałe. Istnieje zbyt wiele historii ludzi, którzy używali soczewek kontaktowych bez recepty, a teraz są ślepi lub cierpią z powodu poważnej utraty wzroku i przewlekłego dyskomfortu.

Nie martw się, nie musisz rezygnować z czerwonych, diabelskich oczu w tym roku! Po prostu bądź bezpieczny i zaplanuj to wcześniej. Istnieje wielu producentów soczewek kosmetycznych, a można je bezpiecznie uzyskać za pośrednictwem autoryzowanego dealera soczewek kontaktowych. Skontaktuj się ze swoim okulistą lub lokalnym optykiem, aby dowiedzieć się więcej.

Fałszywe rzęsy

Fałszywe rzęsy stały się dość wściekły w ostatnich latach, ale niosą ze sobą szereg zagrożeń, jak również. Przede wszystkim mogą one uszkodzić naturalne mieszki włosowe rzęs, powodując ich wypadnięcie, czasami na stałe. Szanse na to rosną, gdy ludzie śpią w ich rzęsy lub pozostawić je na dłuższy okres czasu. Oprócz estetycznych szkód, może to być niebezpieczne dla oczu, ponieważ rzęsy są niezbędne do ochrony oczu z potu, gruzu i kurzu. Bez rzęs twoje oczy są bardziej narażone na infekcje i podrażnienia.

Fałszywe rzęsy mogą być również pułapką dla brudu, zanieczyszczeń i bakterii, które mogą dostać się do oka powodując podrażnienia i infekcje, wzdłuż powiek lub wewnątrz samego oka. Jak powiedzieliśmy powyżej, poważne infekcje mogą czasami prowadzić do utraty wzroku.

Dodatkowo, klej, który przylega rzęsy do powieki może czasami powodować reakcję alergiczną w skórze wokół oka lub do samego oka. Oko jest jednym z najbardziej wrażliwych obszarów ciała, więc chcesz zachować wszelkie potencjalne alergeny lub czynniki drażniące daleko, daleko.

Maski i rekwizyty

Jeśli Twój (lub Twojego dziecka) kostium zawiera maskę, sztuczną twarz, kaptur lub cokolwiek innego, co zakłada się na głowę, upewnij się, że widoczność nie jest ograniczona. Niestety, często zdarza się, że dzieci potykają się i upadają, ponieważ nie widzą dobrze. Zachowaj również ostrożność przy używaniu rekwizytów takich jak plastikowe miecze, widły, pistolety, sprzęt sportowy, które w przypadku uderzenia w twarz mogą łatwo spowodować otarcie rogówki lub stłuczenie oka.

Makijaż

Na koniec uważaj na makijaż, który stosujesz wokół oczu. Myj ręce przed nałożeniem makijażu i nie dziel się makijażem i pędzlami z innymi, ponieważ może to prowadzić do rozprzestrzeniania się infekcji, takich jak zapalenie spojówek (różowe oko). Upewnij się, że Twój makijaż nie jest przeterminowany (na przykład tusz do rzęs zaleca się wyrzucić po 2-4 miesiącach od otwarcia) i staraj się nie stosować niczego, jak eyeliner, zbyt blisko dolnej części powieki. Na koniec, używaj tylko makijażu przeznaczonego do oczu w okolicy oczu.

Kiedy planujesz ten sezon Halloween, po prostu pamiętaj, że twój wzrok jest zbyt wysoką ceną, aby zapłacić za każdy wspaniały kostium. Przebieraj się bezpiecznie i życzę Ci szczęśliwego Halloween!

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl