Z ostatniej chwili

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zrogowacenia

Chodzenie do okulisty na coroczną wizytę jest ważną częścią utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Podczas tych corocznych wizyt, Twój okulista będzie w stanie wykryć, czy cierpisz na chorobę zwaną keratoconus Eye Disease. Keratoconus Eye Disease jest stanem, który jest niezapalną chorobą, która powoduje, że rogówka w kształcie kopuły staje się cienka i przybiera kształt stożka jak wybrzuszenie. Warunek ten może spowodować znaczną ilość upośledzenia wzroku i nie należy tracić czasu na diagnozę i leczenie przez lekarza okulistę. Więc, co to dokładnie jest rogowacenie? Keratoconus wpływa na rogówkę oka. Rogówka jest częścią oka odpowiedzialną za załamywanie światła, które wchodzi do oka. Jeśli w tej części oka występują jakiekolwiek nieprawidłowości lub uszkodzenia, sposób widzenia będzie zaburzony. Stożkowate wybrzuszenie, które tworzy się na rogówce, to miejsce, w którym pojawia się keratoconus.

Jakie są początkowe objawy?

Na początku, rogowacenie może objawiać się lekkim zamgleniem i wrażliwością na światło w jednym lub obu oczach. Zwykle objawy rogówki zaczynają się pojawiać około późnych nastolatków do wczesnych lat 20-tych. W miarę upływu lat choroba oczu może zacząć spowalniać postęp i stabilizować się. Kto jest narażony na ryzyko? Keratoconus nie jest uważany za rzadką chorobę oczu, ale nie występuje też zbyt często. Do tej pory nie znaleziono jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego rogowacenie występuje u jednej osoby, a u drugiej nie. Początek objawów występuje zwykle u młodych dorosłych i nastolatków w wieku dojrzewania.

rogówka

Co można zrobić?

W początkowym stadium rogowacenia, kiedy występuje niewielki astygmatyzm lub krótkowzroczność, do korekcji stosuje się soczewki kontaktowe. W miarę upływu czasu i postępu choroby rogówka staje się coraz cieńsza i ma kształt stożka. Twój okulista może zaproponować Ci soczewki kontaktowe sztywne, gazoprzepuszczalne (zwane również RGP), aby skorygować Twój wzrok. Aby utrzymać dobry wzrok, najprawdopodobniej będziesz musiał poddawać się częstym badaniom kontrolnym i dopasowywaniu soczewek kontaktowych, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą korekcję dla Keratoconus. Zazwyczaj regularne badania kontrolne i odpowiednie kontakty pomogą Ci żyć szczęśliwie z przyzwoitym wzrokiem. W skrajnych przypadkach rogówki może być jednak konieczny przeszczep rogówki. Może to być spowodowane bliznowaceniem rogówki lub innymi problemami. Keratoconus jest chorobą, która dotyka 1 na 2000 osób, a Ty nie jesteś sam. Przedyskutuj ze swoim okulistą najlepsze opcje leczenia, abyś mógł zobaczyć swoje najlepsze życie.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl