Z ostatniej chwili

Nagłe przypadki związane z oczami (różowe lub czerwone oczy)

Czerwone, różowe lub bolące oczy?

Jesteśmy gotowi zadbać o WSZYSTKIE Twoje potrzeby związane z pielęgnacją oczu w jednym miejscu. Oprócz usług, na których już nam polegasz, takich jak rutynowe badania wzroku, soczewki kontaktowe, designerskie oprawy i okulary - pomyśl o swoim optometryście w pierwszej kolejności w przypadku:

 • bolące, czerwone lub swędzące oczy
 • leczenie "różowego oka" i innych zakażeń bakteryjnych
 • usuwanie ciał obcych z oka (takich jak drewno lub metal)
 • leczenie alergii lub oparzeń oczu
 • leczenie oczu w nagłych wypadkach

Jest to wygodne i opłacalne dla całej Twojej rodziny, a Ty możesz mieć pewność, że jesteś pod opieką specjalisty w dziedzinie okulistyki.

Nagłe przypadki chorób oczu w New Tampa i New Port Richey, FL

Zawsze jesteśmy gotowi do pomocy, jeśli kiedykolwiek doświadczysz nagłego wypadku okulistycznego. Nasze biura w New Tampa i Trinity, FL oferują usługi pogotowia w przypadku infekcji oczu, urazów oczu i innych nagłych przypadków. Najnowocześniejszy sprzęt pozwala nam badać przednią powierzchnię oka, a także skanować cyfrowo wnętrze oka w poszukiwaniu infekcji lub uszkodzeń. Obsługujemy wiele nagłych przypadków związanych z oczami, takich jak:

 • Infekcje oczu
 • Obce materiały utknęły w oku
 • Uraz oka
 • Zadrapane oczy
 • Nagła utrata wzroku w jednym lub obu oczach
 • Zgubione lub złamane soczewki kontaktowe lub okulary
 • Błyski światła w polu widzenia
 • "Pływające plamki w polu widzenia
 • Zaczerwienione lub bolesne oczy
 • Utrata soczewek kontaktowych
 • Nieprzyjemne, swędzące lub podrażnione oczy

Badania wykazały, że przytłaczająca liczba wizyt na pogotowiu mogła być leczona przez optometrystę. Najczęstszymi powodami wizyt na izbie przyjęć były ciała obce, poważne alergie oczu i infekcje oczu. Nie zawsze konieczne jest udawanie się na pogotowie w nagłych przypadkach dotyczących oczu. Optometryści są przygotowani do leczenia większości nagłych przypadków chorób oczu.

Rozumiemy, jak ważna jest opieka okulistyczna w przypadku wystąpienia objawów takich jak wymienione powyżej. Są to oznaki, że konieczna jest natychmiastowa ocena lub konsultacja - zadzwoń do nas, aby umówić się na taką wizytę, jeśli doświadczasz nagłego wypadku ze strony oka.

Usuwanie ciał obcych

Ciało obce to coś takiego jak rzęsa, trociny, piasek lub puszka z brudem, które dostało się do oka. Głównym objawem jest podrażnienie lub ból. W zależności od tego, co to jest i jak doszło do urazu, ciało obce może przebić oko i spowodować poważne obrażenia lub po prostu zniknąć bez długotrwałego problemu.

Ciało obce może zapoczątkować kaskadę zapalną, powodując rozszerzenie otaczających je naczyń, a następnie obrzęk powiek, spojówki i rogówki. Jeśli ciało obce nie zostanie usunięte, może spowodować zakażenie.

Jeżeli cokolwiek utkwi w oku na dłużej niż kilka godzin, należy natychmiast zaprzestać wszelkich prób samodzielnego usunięcia tego ciała. Należy pamiętać, że oczy są niezwykle delikatnym narządem i wszelkie próby próbowania z nimi czegokolwiek nadzwyczajnego mogą mieć tylko negatywne i niekorzystne skutki. Jeśli ciało obce, o którym mówisz, nie przeszkadza Ci zbytnio, radzimy udać się do okulisty, aby się nim zajął. W przeciwnym razie może być konieczne wezwanie pogotowia ratunkowego w swoim regionie.

Jeśli w oku znajduje się ciało obce, np. kawałek żwiru, okulista może spróbować je usunąć. W pierwszej kolejności do oka zostaną wlane krople znieczulające, aby je znieczulić i zapobiec bólowi.

Jeżeli ciało obce jest łatwo dostępne, może być możliwe jego usunięcie poprzez zwykłe przepłukanie oka wodą lub wytarcie go patyczkiem z watą lub kawałkiem kartki papieru. Jeżeli jednak to się nie uda, okulista może spróbować usunąć ciało obce poprzez wyjęcie go końcówką małego metalowego narzędzia.

Ciało obce może utkwić pod górną powieką, zwłaszcza jeśli coś tam czujesz, lub masz zadrapania lub otarcia na górnej połowie przezroczystej zewnętrznej warstwy oka(rogówka). W takim przypadku może być konieczne delikatne odwrócenie powieki do wewnątrz w celu usunięcia ciała obcego.

Po odstawieniu znieczulających kropli do oczu oko może być nieco niewygodne do czasu zagojenia się otarcia.

Niezależnie od tego, co dzieje się z Twoimi oczami, jeśli cierpisz lub nawet podejrzewasz, że ciało obce przedostało się do zewnętrznej warstwy oka, niezwłocznie udaj się do naszych placówek w celu podjęcia leczenia. Niepodejmowanie żadnych działań może prowadzić do utraty wzroku, przedwczesnej zaćmy i uszkodzenia siatkówki, więc nie należy ryzykować, zwłoka jest niebezpieczna.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl