Z ostatniej chwili

Leczenie słabego widzenia

Co to jest słabe widzenie?

Słabe widzenie jest terminem medycznym, który odnosi się do widzenia, które wynosi 20/70 lub gorzej. W większości przypadków, pacjenci nie mogą całkowicie skorygować słabego widzenia poprzez użycie okularów lub soczewek kontaktowych na receptę. Pacjenci z tym stanem są albo częściowo widzący (20/70 do 20/200 z soczewkami korekcyjnymi) lub prawnie niewidomi (20/200 lub gorzej z soczewkami korekcyjnymi). Na szczęście istnieje kilka metod leczenia, które mogą poprawić jakość życia osób z niedowidzeniem.

Rozwiązania medyczne

Leczenie niedowidzenia zależy od choroby oczu i stopnia jej zaawansowania. Niektóre choroby oczu, które mogą powodować słabe widzenie, to mokre zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma i jaskra:

  • Lekarze mogą przepisywać leki w zastrzykach w celu leczenia pacjentów z mokrą postacią AMD. Te leki w zastrzykach mogą nie tylko zapobiec dalszej utracie wzroku, ale także poprawić widzenie.
  • Pacjenci z zaćmą mogą poddać się operacji wymiany zmętniałej soczewki na soczewkę wewnątrzgałkową.
  • Krople do oczu na receptę są zazwyczaj wystarczające w leczeniu jaskry, o ile stan ten jest wcześnie wykryty.

Zasadniczo, chirurgia i leki są dwoma głównymi rozwiązaniami medycznymi dla słabego widzenia. Niestety, niektórych chorób oczu nie da się wyleczyć, a niedowidzenie może być nieodwracalne. Dlatego wiele osób cierpiących na tę przypadłość nie ma innego wyboru, jak tylko zwrócić się ku innym rozwiązaniom, takim jak pomoce dla słabowidzących.

okulista

Urządzenia wspomagające widzenie

Osoby słabowidzące mogą pozostać niezależne i nadal prowadzić satysfakcjonujące życie z pomocą urządzeń wspomagających widzenie. Niektóre aparaty działają poprzez powiększanie i rozjaśnianie przedmiotów, podczas gdy inne pozwalają pacjentom polegać w większym stopniu na dźwięku i słuchu. Osoby słabowidzące mogą również przeorganizować swoje środowisko w pracy i w domu, aby ułatwić sobie codzienne życie.
Osoby słabowidzące mogą nosić przy sobie przez cały czas latarkę, aby ułatwić sobie czytanie. Lampa na gęsiej szyi pomoże w widzeniu w pracy i w domu. Lekarze zalecają, aby pacjenci przykrywali wszystkie błyszczące blaty i drewniane stoły w domu, aby zmniejszyć odblaski. Przyłbice i ciemnożółte okulary pomogą w walce z odblaskami na zewnątrz.

Odżywianie/rozwiązania dietetyczne

Pacjenci słabowidzący mogą promować prawidłowe zdrowie oczu poprzez stosowanie rozwiązań żywieniowych i dietetycznych. Cynk, selen, witamina A, witamina C i witamina E to składniki odżywcze i minerały, które mogą pomóc w poprawie wzroku. Ci, którzy mają trudności z uzyskaniem tych witamin z diety, mogą przyjmować suplementy diety. Jako środek ostrożności, wszyscy pacjenci ze słabym widzeniem powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Chociaż słabe widzenie jest stanem, który często jest trwały, istnieje wiele różnych metod leczenia i rozwiązań, które pozwalają osobom dotkniętym tym schorzeniem prowadzić szczęśliwe i pełne znaczenia życie.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl