Z ostatniej chwili

Laserowa chirurgia oka: Zrozumienie, czego można się spodziewać

Chirurgiczne urządzenia laserowe umożliwiają precyzyjną naprawę chorób oczu i nieprawidłowości w celu poprawy wzroku lub odwrócenia postępu choroby. Laser precyzyjnie zmienia kształt i naprawia tkankę oka, co pozwala na uzyskanie trwałych wyników chirurgicznych i szybką rekonwalescencję. Zrozumienie, czego można się spodziewać przed, w trakcie i po zabiegu pomoże Państwu zachować spokój i brak stresu podczas całego procesu.

Konsultacja chirurgiczna
O chirurgiczną naprawę laserową można się starać po otrzymaniu diagnozy zaćmy, jaskry i innych wyniszczających schorzeń oczu. Chirurgia laserowa jest również rutynowo stosowana do zmiany kształtu rogówki w celu odwrócenia krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu.
Konieczne jest wzięcie udziału w konsultacji chirurgicznej w celu omówienia diagnozy lub zaburzeń widzenia. Podczas konsultacji zostanie przeprowadzone badanie wzroku i omówione ryzyko, korzyści oraz szczegóły dotyczące powrotu do zdrowia w przypadku konkretnej procedury chirurgii oka.

Procedura ambulatoryjna
Chirurgiczna procedura naprawy oka jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Twój lekarz umieści krople znieczulające w twoich oczach i użyje małego metalowego urządzenia, aby utrzymać otwarte powieki. Podczas całej procedury, zazwyczaj będziesz odczuwać ciśnienie i dyskomfort, ale powinieneś powiadomić swojego chirurga, jeśli poczujesz jakikolwiek ostry ból.
Chirurg przygotuje Twoją rogówkę poprzez wykonanie małego nacięcia i użycie ssania, aby odsłonić wewnętrzną tkankę oka. Będziesz musiał skupić się na czerwonym świetle i utrzymywać oczy stabilnie, podczas gdy laser wykonuje drobne naprawy. Po zakończeniu korekcji laserowej, pacjent otrzyma małą opaskę na oko, którą będzie mógł nosić przez pierwszy dzień i podczas snu przez następny tydzień.

oko

Proces rekonwalescencji
Po zakończeniu zabiegu, pacjent zostanie odesłany do domu z kroplami do oczu i antybiotykami, jeśli okaże się to konieczne. Będziesz musiał używać kropli i leków zgodnie z instrukcjami przez cały proces gojenia.
Pieczenie, swędzenie, wrażliwość na światło i ból są wspólne odczucia, które mogą być odczuwane po zabiegu. Unikaj pocierania oczu i osłaniaj je przed nadmierną ekspozycją na światło przez co najmniej dwa dni. Może być konieczne unikanie stosowania makijażu i kremów do twarzy przez okres do dwóch tygodni od daty zabiegu. Powinni Państwo zauważyć stopniową poprawę widzenia w miarę gojenia się oczu po zabiegu.
Wizyty kontrolne

Powrócisz do gabinetu okulisty około dwa do trzech dni po zabiegu w celu ponownej kontroli. Twój chirurg omówi objawy i wykona dokładne badanie, aby potwierdzić, że oczy goją się prawidłowo. Podczas badania chirurg sprawdzi, czy tkanki regenerują się zgodnie z oczekiwaniami, bez rozwoju infekcji. Pacjent będzie musiał powracać co sześć miesięcy na dodatkowe badania kontrolne, aby sprawdzić, czy operacja okazała się sukcesem w odwracaniu objawów lub przywracaniu wzroku.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl