Z ostatniej chwili

Jak skutecznie poradzić sobie z piekącymi oczami?

co zrobić gdy pieką oczyIstnieje wiele czynników które mogą wywoływać dolegliwości takie jak pieczenie, łzawienie czy szczypanie oczu. Czasami jest to mechaniczne podrażnienie gałek ocznych spowodowane zbyt długim noszeniem soczewek kontaktowych, w innych zaś przypadkach działanie szkodliwych substancji chemicznych – na przykład dymu papierosowego – albo też wada wzroku, która przez długi czas nie jest odpowiednio leczona i korygowana. Równocześnie jednak najczęściej spotykaną przyczyną czegoś takiego jest tak zwany zespół suchego oka, który wiąże się ze złym nawilżaniem gałki ocznej. Do najważniejszych przyczyn ciągłego pieczenia oczu możemy zatem zaliczyć: przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub mocno ogrzewanych, długą pracę przed komputerem albo wpatrywanie się w telewizor, niektóre warunki atmosferyczne takie jak silne słoneczne światło lub ostry wiatr, zmiany hormonalne u kobiet w ciąży albo przyjmujących leki antykoncepcyjne, niektóre kosmetyki, choroby autoimmunologiczne takie jak zapalenie stawów lub niedoczynność tarczycy, choroby metaboliczne jak cukrzyca oraz przyjmowanie niektórych leków.

 

Niezależnie od tego, co jest dokładną przyczyną naszej dolegliwości sporą ulgę przy takich problemach przyniesie nam stosowanie sztucznych łez. Obecnie takie preparaty możemy kupić w praktycznie każdej aptece i nie potrzebujemy do tego recepty. Warto jednak wybierać takie produkty, które oprócz samego nawilżania zapewnią gałce ocznej również odpowiednie odżywienie i dostarczą jej wszystkich substancji niezbędnych do prawidłowego działania. Najlepiej jest kupować takie preparaty, które posiadają wysoki współczynnik lepkości, bowiem doskonale przylegają one do gałki ocznej i tworzą na jej powierzchni specjalną warstwę ochronną. Skutecznie zapobiega ona wysychaniu nabłonka rogówki i uzupełnia jego ubytki. Dostępne obecnie produkty mogą występować zarówno w formie kropel, jak i specjalnego żelu – wszystko zależy tutaj jedynie od naszych potrzeb.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl