Z ostatniej chwili

Geneza Syndromu Widzenia Komputerowego

słabe widzenie przy komputerzeTrudno nie zgodzić się z tym, że w czasach, w których technologia rozwija się w przyspieszonym tempie, a życie biegnie wyjątkowo szybko, korzystamy z dobrodziejstw cywilizacji nie tylko dla przyjemności. Staje się to już swego rodzaju konieczność i nikt nie zastanawia się nawet nad tym, czy i z jakiego powodu mogłoby być inaczej. Badania naukowe potwierdzają, że nawet sześćdziesiąt milionów Amerykanów przed monitorem spędza ponad trzy godziny w ciągu dnia, a ponad 140 milionów codziennie korzysta z komputera. Co więcej, już ponad 95 procent amerykańskich szkół ma stały dostęp do Internetu. Okazuje się zresztą, że Polska wcale nie odstaje aż tak bardzo za Stanami Zjednoczonymi, a statystyki mówią o zbliżonych trendach. Oczywiście, masowe korzystanie z urządzeń wykorzystujących ekrany ma zarówno swoje zalety, jak i wady, dużym problemem jest zaś to, że wcale nie zastanawiamy się na tym, w jaki sposób podobne podejście może odbić się na naszym zdrowiu.

 

Badania prowadzone w USA potwierdzają, że już co najmniej 65 procent osób mających codzienny kontakt z komputerem w miejscu pracy zmaga się z dolegliwościami ocznymi. Tu również statystyki mówią o tendencji rosnącej, rośnie przy tym liczba osób, w przypadku których mamy do czynienia z problemami na tyle poważnymi, że konieczne jest zastosowanie specjalnych okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze. W 1994 roku amerykanie zdefiniowali tak zwany Syndrom Widzenia Komputerowego określany też mianem CVS uznając, że mamy do czynienia ze złożonym zespołem problemów donoszących się tak do oczu, jak i widzenia związany z pracą w niewielkiej odległości od źródła obrazu. Pierwsze polskie badania dotyczące CVS przeprowadzono już pięć lat później we Wrocławiu i potwierdziły one obserwacje Amerykanów.

O nas

logo-footer

ISC - International Sunglasses Company

Brytyjska spółka poszerzajaca swoją działalność w Polsce. Oprócz sieci fabryk okularów przeciwsłonecznych posiada klinikę zajmującą sie leczeniem schorzeń narządu wzroku.

 

Często czytane

Kontakt
Co może nam sygnalizować zaczerwienienie oczu?
Co poradzić na bolące oczy?

Świeże newsy branżowe

Bezpieczeństwo oczu w Halloween
Zrozumienie wykresu oka
Masz problem z dostrzeżeniem drobnego druku? Oto Twoje możliwości
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla iscbreeding.pl